chinatungsten online ESTBLISHED1997 ISO9001:2008 CERTIFICATED
You're viewing: Home >>Tahribatsız Muayene

Tahribatsız Muayene

 

Tungsten alaşımları kolimatör veya radyasyon aşağıdaki uygulamalarda koruyucu olarak kullanılır:
Jeolojisi
Jeolojisi petrol ve gaz sektörlerinde ağırlıklı olarak kullanılan bir araştırma tekniğidir. Aynı zamanda günlük kablolu ve tomrukçuluk sondaj olarak bilinir. Bir gama ışını kaynağı ve bir kuyu içine düşürülmüştür radyasyon kaya tabakaları nüfuz eder. Bu veriler daha sonra gaz ve petrol yatakları mevcut olup olmadığını belirlemek için analiz edilebilir. Tungsten alaşım ve radyoaktif kaynak kalkan gama ışın için bir kolimatör olarak hareket etmek için kullanılır.
Boru hattı denetim
Gama radyasyon ve kaynak incelemek için boru hatlarında çatlak tespit etmek için kullanılır. Bir gama kaynak (bazen bir "domuz" olarak adlandırılır) bir uzaktan kumandalı tekerlekli arabası üzerine monte edilir ve boru uzunluğu içinde geçecek. A tungsten kolimatör, hedef üzerine radyasyon doğrudan radyoaktif kaynak koruyucu tungsten içinde yer alır iken kullanılır.
Endüstriyel radyografi
Endüstriyel radyografi metal ve beton gibi malzemelerin yapısal hataları tespit etmek için gama radyasyon kullanır. boru hattı muayene olduğu gibi, ekipman, koruyucu tungsten kullanan bir tungsten kolimatör ile birleştiğinde.
Kalınlık, yoğunluk ve radyoaktif kaynaklar ölçme düzeyi, örneğin üretim sırasında kalınlık, yoğunluk veya malzeme seviyelerini ölçmek endüstriyel işlemlerde kullanılan kağıt, plastik film, çelik levha veya yüzey kaplama. Malzeme tungsten alaşım içinde yer alır bir radyoaktif kaynak, bir dedektör arasında geçer. Dedektörün sinyal gücü kalınlığı, yoğunluğu veya malzemenin düzeyini ölçmek için kullanılır.
Anayurt Güvenliği ve Sınır Kontrol
radyasyonun nüfuz gücü de terörizme karşı mücadelede kullanmak için konulmuştur. Anayurt Güvenlik sektöründe yük konteynerleri veya havayolu bagaj nesneleri algılamak için gama radyasyon kullanmak tarayıcılar tasarlamıştır.
Radyoaktif kaynaklar ve çok güçlü bir güvenlik personeli ve radyasyondan halktan korumak için koruyucu tungsten gerektirir. Bir tungsten kolimatör da hedef üzerine gama radyasyonu doğrudan gerekmektedir.

Daha fazla bilgi bulabilirsiniz http://www.tungsten-alloy.com/

Bu ürün herhangi bir ilgi varsa, bize e-posta çekinmeyin: sales@chinatungsten.com sales@chinatungsten.comya da bizi arayın: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595. Biz sizin hizmetinizdeyiz.

Çok bu sayfayı çevirmek Google müteşekkiriz.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Media Center>   [Information Bank]  [Dictionary of tungsten]  [Products Pictures' Bank]  [Live Video of Processing]  [Videos of Machining]  [Catalogs]  [Map]
Sites' History>   [1997 Version]  [2000 version]  [2004 version]  [2006 version]  [2008 version]
Ours Teams>   [Journey to Dongshan]  [2004 Xmas]  [2005 Xmas]  [2006 Spring Festival]  [2007 Spring Festival]  [Outside]
Sonsites of chinatungsten>    [Tungsten Alloy Supplier]   [CTIA]   [CTIA-EN]   [CTIA-日本語]   [Molybdenum Products]   [Tungsten Dart]   [Tungsten Wire]   [Paper Weight]      [Tungsten Heavy Alloys]    [Tungsten Copper] [Chatroulette]  [Tungsten Wikipedia]   [Tungsten Jewelry][Tungsten Powder] [Fishing Sinkers]
    [Tungsten Carbides]  [Tungsten Heavy Alloy]  [XATCM ]  [DartChina Club]  [Infosys]  [Pure Tungsten]  [Tungsten Heater]  [Darts Shop]
    [Tungsten Alloy]  [Dart Shop]  [Bucking Bar]  [Xiamen Tungsten] [Metals Price]

Address: 3F, No.25 WH Rd, the 2nd Xiamen Software Park, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备05002525号
Copyright©1997 - 2014 ChinaTungsten Online All Rights Reserved